+370 645 23391

info@baltictimber.lt

Butkų Juzės g. 2

Lapių k., LT- 96200 Klaipėdos r.

Statybinė – konstrukcinė mediena

Turite klausimų ?

Statybinė - konstrukcinė mediena

Statybinė – konstrukcinė, kalibruota bei graduota mediena.

Statybinė – konstrukcinė mediena gaminama iš eglės arba pušies: tašai, gegnės, sijos, lotai, lentos ir kt.
Gegnėms ir sijoms dažniausiai yra naudojama eglės mediena, kuri turi mažas šakas, atspari linkimui, atlaiko didesnes apkrovas. Pušies mediena turi dideles šakas, todėl ji mažiau atspari linkimui ir lūžimui.
Ruošiame ir nestandartinius matmenis bei kokybišką medieną tvoroms.

Klientui pageidaujant, medieną galime išdžiovinti, nuobliuoti, impregnuoti (ruda arba žalia spalva).
Džiovinta, kalibruota, graduota mediena dažniausiai naudojama karkasinių ir skydinių namų statybai, stogų konstrukcijoms.

Kalibruota mediena yra išdžiovinta 16-18 %, atitinka visus tvirtumo ir atsparumo standartus bei graduojama C16, C24.

Produkcija gaminama iš sertifikuotos, Europos Sąjungos (Latvija,Estija, Švedija) miškuose augusios medienos. Taip pat dalis žaliavos naudojama iš atvežtinės rusiškos medienos.

Pjautinė mediena

Pjautinė mediena tai medienos gaminiai išpjauti is pušinių ar eglinių rastų medienos. Pjautinė mediena, priklausomai nuo jos apdirbimo skirstoma į viengubo pjovimo medieną ir dvigubo pjovimo medieną.

Viengubo pjovimo mediena – tai iš dviejų pusių apipjauti medienos gaminiai, kitos dvi gaminio kraštinės yra neapipjautos, su žieve. Viengubo pjovimo mediena naudojama laikinų pastatų, konstrukcijų, klojinių gamybai.

Dvigubo pjovimo mediena – tai iš visų keturių pusių apipjauti medienos gaminiai – lentos, tašeliai, tašai, gegnės, mūrlotai, stygos. Dvigubo pjovimo mediena yra universali ir lengvai pasiduodanti tolimesniam apdirbimui medžiaga, iš kurios montuojamos pastatų, stogų konstrukcijos, tveriamos tvoros, dedamos juodlubės, juodgrindės.